MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 5715073
nr 571 5073
Fåtöljer
Ett par, Börge Mogensen, Fredericia, Skinn, Modell 3246
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 16 mars 2009
2.300 kr
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.